Instalacja LOVATO Smart

logo

Instalacja gazowa SMART to najnowszy produkt firmy LOVATO wchodzącej w skład koncernu Landi. W skład tej grupy wchodzą jeszcze firmy Landi Renzo, AEB oraz MED.

Firma Officine Lovato to jeden z najstarszych i najbardziej doświadczonych włoskich producentów samochodowych instalacji gazowych. Została założona w 1958 roku w Vicenzie przez Ottorino Lovato. Przez ponad 50 lat swojej działalności wprowadziła do branży wiele nowatorskich rozwiązań jak choćby pierwszy wielozawór w 1962 roku, reduktor RG70 w 1970 roku, a dziesięć lat później reduktor LPG RG80, na którego konstrukcji wzorowało się później wielu światowych producentów. Firma zapoczątkowała również produkcję systemów gazowych do motocykli z bardzo małymi zbiornikami i reduktorami ciśnienia gazu nie wymagającymi podgrzewania płynem chłodzącym. Na początku tego wieku Lovato wprowadziło na rynek swój pierwszy system sekwencyjnego wtrysku gazu o nazwie easy Fast. Niestety początkowo produkt ten okazał się być bardzo awaryjnym i dalekim od oczekiwań rynku co zepchnęło markę Lovato z pozycji lidera branży w Polsce. Po śmierci założyciela w 2007 roku firma zmieniła nazwę na LOVATO GAS SpA i została przejęta przez Grupę Landi. Połączenie innowacyjności i doświadczenia pozwoliło wrócić firmie na właściwe tory co zaowocowało nowym produktem pod nazwą SMART. Dziś firma zatrudnia ponad 120 osób. Z szacunków firmy wynika, że produkty tej marki znalazły zastosowanie w 5 milionach pojazdów na całym świecie.

Instalacja gazowa Smart firmy Lovato to nowoczesny, wydajny i oszczędny system sekwencyjnego wtrysku gazu. Produkt ten po za niezawodnością oferuje bardzo szerokie możliwości regulacyjne pozwalające na dostosowanie do konkretnego modelu samochodu. Jego bardzo ważnym atutem jest przystępna cena jak na produkt tak wysokiej jakości. Przy projektowaniu systemu gazowego Smart, firma LOVATO  wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie w produkcji samochodowych instalacji gazowych jak i innowacyjne rozwiązania elektroniczne firmy AEB. Lovato Smart jest przeznaczony do zasilania zarówno wolnossących jak i turbodoładowanych silników 3- i 4-cylindrowych. Protoplastą tego systemu był oferowany wcześniej Easy Fast. Instalacja otrzymała jednak kilka nowych rozwiązań (sterownik, listwa wtryskiwaczy i filtr fazy lotnej), a pozostałe elementy zostały zmodernizowane. Tani produkt jakim z założenia jest Lovato Smart dysponuje zaawansowanymi funkcjami, umożliwiającymi zasilanie najbardziej popularnych silników stosowanych w samochodach na europejskim rynku. Bardzo ważnym atutem tej instalacji gazowej jest fakt, iż wszystkie jej podzespoły są wytwarzane i gwarantowane przez jednego producenta, dzięki czemu współpracują ze sobą bezproblemowo. Projektując je firma zaplanowała iż mają tworzyć jedną całość, a nie jak większość tanich produktów obecnych na polskim rynku składanych z komponentów różnych firm.

System Smart LOVATO objęty jest 2 letnią gwarancją, bez limitu kilometrów, realizowaną w dużej sieci autoryzowanych warsztatów zlokalizowanych w całej Polsce.

Głównymi elementami instalacji gazowej Smart firmy Lovato są:

1     

Reduktor membranowy Lovato RGJ ze zintegrowanym filtrem gazu mogący zasilać silniki o mocy maksymalnej do 110 kW (150 KM). Ciśnienie bezwzględne wyjściowe regulowane w zakresie 900 - 1200 mbar. W samochodach o większej mocy i większym zapotrzebowaniu na gaz stosuje się reduktor RGJ HP o wyższym ciśnieniu roboczym. Reduktor ten może obsłużyć silniki o mocy do 200 kW (272 KM).

2

Filtr gazu fazy lotnej mający za zadanie oczyścić gaz z frakcji mazutowych po odparowaniu.

3

Lovato JP lub KP. Stosowane zamiennie w zależności od zapotrzebowanie na gaz i wymagany minimalny czas wtrysku .

4

Centrala sterująca Lovato Smart posiadająca bardzo szeroki wachlarz możliwości dostosowujących instalacje gazową do konkretnego egzemplarza samochodu.

5

Przełącznik rodzaju zasilania benzyna/gaz zintegrowany z diodowym wyświetlaczem poziomu gazu w zbiorniku.

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł