Samochodowa instalacja gazowa w VW Caddy-II-1.2-TSIDane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 1197 cm3
Moc: 63kW (86 PS)
Rok produkcji: 2011
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:
15 720

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: Toroidalny zewnętrzny 55 litrów
Instalacja gazowa: Vialle LpDi
Zasięg na gazie: ok. 400 km
Data montażu: 2012-12

Zaprezentowany powyżej samochód Volkswagen Caddy II z silnikiem 1,2 TSI 63 kW (86 KM) wyprodukowany w roku 2011 został przystosowany do jazdy na gazie w grudniu 2012 roku przy stanie licznika  15 720 km.

W tym samochodzie została zamontowana instalacja gazowa holenderskiej firmy Vialle typu LPDi (Liquid Propane Direct Injection). Jest to jak dotychczas jedyna na świecie dopuszczona do ruchu instalacja gazowa wtryskująca gaz LPG bezpośrednio do cylindra za pośrednictwem wtryskiwaczy benzynowych. Samochód zasilany taką instalacją gazową potrzebuje benzyny tylko w przypadku braku gazu, ponieważ startuje na gazie również na zimnym silniku.

Zbiornik toroidalny o pojemności 55 litrów został zamontowany pod podłogą samochodu w miejscu gdzie pierwotnie znajdowało się koło zapasowe.

Na pełnym zbiorniku gazu auto może przejechać nawet 400 km oszczędzając jednocześnie prawie 100 zł.

Wlew gazu został zamontowany pod klapką wlewu benzyny co jest bardzo wygodnym i estetycznym rozwiązaniem.

Wyświetlacz poziomu gazu wraz z awaryjnym włącznikiem benzyny zamontowano w żaślepce środkowej konsoli przed dźwignią zmiany biegów dzięki czemu jest dostępny dla kierowcy również podczas jazdy.

Samochód z instalacją gazową spala około11 litrów gazu LPG, wobec 9 litrów benzyny w analogicznych warunkach drogowych. Dzięki niskim cenom autogazu właściciel tego samochodu może zaoszczędzić rocznie nawet 4 000 zł przejeżdżając średnio 25 000 km. Koszt inwestycji powinien zatem zwrócić się po około 24 miesiącach użytkowania samochodu.

Silnik zasilany taką instalacją gazową spełnia najnowsze rygorystyczne normy spalin EURO 5.

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł