Samochodowa instalacja gazowa w Skoda Roomster-1,2iDane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 1198 cm3
Moc: 51kW (69 PS)
Rok produkcji: 2009
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:
17000 km

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: Toroidalny 53 litry
Instalacja gazowa: BRC Sequent 24
Zasięg na gazie: ok. 580 km
Data montażu: 2010-07

Prezentowana powyżej Skoda Roomster  1,2  51 kW wyprodukowana w 2009 roku, została przerobiona na gaz we Wrocławiu w lipcu 2010 roku.

W samochodzie tym zamontowano włoską instalację  gazową marki BRC Sequent 24. 

Firma BRC to największy na świecie producent samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu. Wszystkie podzespoły tej instalacji są wyprodukowane i gwarantowane przez jednego producenta, a nie jak większość tańszych instalacji składanych w kraju z komponentów różnych firm.

Toroidalny wewnętrzny zbiornik gazu, o pojemności 53 litrów został zamontowany w miejscu gdzie wcześniej znajdowało się koło zapasowe.

Na pełnym zbiorniku tego taniego i ekologicznego paliwa samochód może przejechać około 580 km.

Zawór tankowania gazu został zamontowany obok wlewu benzyny chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, jak również estetycznie wygląda.

Centralka wraz ze wskazaniem poziomu gazu, umieszczona jest koło regulacji świateł.

Samochód z instalacją gazową spala mniej więcej 20 % więcej gazu niż benzyny w analogicznych warunkach drogowych.

Dzięki niższym cenom autogazu właściciel tego samochodu przejeżdżając średniorocznie 10 000 km może zaoszczędzić około 2 000 zł. Koszt inwestycji powinien zatem zwrócić się po około 12 miesiącach użytkowania samochodu z instalacją gazową.

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł