Samochodowa instalacja gazowa w Skoda Fabia-1,2Dane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 1197 cm3
Moc: 51kW (69 PS)
Rok produkcji: 2010
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:
7 km

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: Toroidalny 45 litrów
Instalacja gazowa: BRC Sequent 24
Zasięg na gazie: ok. 450 km
Data montażu: 2010-04

Przedstawiona powyżej Skoda Fabia 1,2i 12v 51 kW (69 KM) r.p. 2010 została przerobiona na gaz w kwietniu tegoż samego roku przy przebiegu 7 km.

W prezentowanym samochodzie została zamontowana włoska instalacja gazowa marki BRC Sequent 24. 

Firma BRC to największy na świecie producent samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu.  Wszystkie podzespoły tej instalacji są wyprodukowane i gwarantowane przez jednego producenta, a nie jak większość tańszych instalacji składanych w kraju z komponentów różnych firm.

Toroidalny zbiornik gazu o pojemności 45 litrów został zamontowany we wnęce koła zapasowego.

Po zatankowaniu zbiornika autogazu do pełna samochód może przejechać około 450 km na tym tanim i ekologicznym paliwie.

Zawór tankowania gazu został zamontowany obok wlewu benzyny co jest bardzo wygodnym i estetycznym rozwiązaniem.

Centralka sterująca wraz ze wskaźnikiem poziomu gazu zamontowana została w środkowej konsoli obok sterownika centralnego zamka, dzięki czemu jest widoczna dla prowadzącego również podczas jazdy.

Samochód, który spalał około 6 litrów benzyny na 100 km z instalacją gazową spala mniej więcej 7,5 litra autogazu LPG czyli o 22 % więcej w analogicznych warunkach drogowych.

Dzięki niższym cenom autogazu właściciel tego samochodu przejeżdżając średniorocznie 30 000 km może zaoszczędzić około 3 000 zł. Koszt inwestycji powinien zatem zwrócić się po około 10 miesiącach użytkowania samochodu z instalacją gazową.

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł