Samochodowa instalacja gazowa w Skoda Citigo



Dane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 999 cm3
Moc: 44kW (60 PS)
Rok produkcji: 2012
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:
12

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: Toroidalny 56 litrów
Instalacja gazowa: BRC Sequent 24
Zasięg na gazie: ok. 600 km
Data montażu: 2012-04

Przedstawiona powyżej Skoda Citigo (bliźniak Volkswagena Up!) 1,0i 44 kW (60 KM) r.p. 2012 został przerobiony na gaz w maju 2012 roku przy przebiegu 12 km.

W samochodzie tym została zamontowana włoska instalacja gazowa marki BRC Sequent 24. 

Firma BRC to największy na świecie producent samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu.  Wszystkie podzespoły tej instalacji są wyprodukowane i gwarantowane przez jednego producenta, a nie jak większość tańszych instalacji składanych w kraju z komponentów różnych firm.

Toroidalny zbiornik gazu o pojemności 56 litrów został zamontowany we wnęce pod podłogą bagażnika, tam gdzie fabrycznie znajdowało się koło zapasowe.

Po zatankowaniu pełnego zbiornika autogazu samochód może przejechać około 600 km na tym tanim i ekologicznym paliwie.

Zawór tankowania gazu został zamontowany obok wlewu benzyny co jest bardzo wygodnym i estetycznym rozwiązaniem.

Centralka sterująca wraz ze wskaźnikiem poziomu gazu zamontowana została w konsoli środkowej, dzięki czemu jest ona widoczna dla prowadzącego podczas jazdy.

Samochód, który spalał około 6 litra benzyny na 100 km z instalacją gazową spala mniej więcej 7,5 litra autogazu LPG czyli o 20 % więcej w analogicznych warunkach drogowych.

Dzięki niższym cenom autogazu właściciel tego samochodu przejeżdżając średniorocznie 20 000 km może zaoszczędzić około 2 500 zł. Koszt inwestycji powinien zatem zwrócić się po około 12 miesiącach użytkowania samochodu z instalacją gazową.


BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł