Samochodowa instalacja gazowa w Seat Ibiza-1,6i-16vDane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 1598 cm3
Moc: 77kW (105 PS)
Rok produkcji: 2009
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: toroidalny wewnetrzny 45 litrów
Instalacja gazowa: BRC Sequent 24
Zasięg na gazie: ok. 400 km
Data montażu: 2010-01

Prezentowany powyżej Seat Ibiza 1,6 16v 77 kW (105 KM) wyprodukowany  2009, przerobiono na gaz we Wrocławiu w styczniu 2010 roku.

W samochodzie tym została zamontowana włoska instalacja gazowa marki BRC Sequent 24. 

Firma BRC to największy na świecie producent samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu. Wszystkie podzespoły tej instalacji są wyprodukowane i gwarantowane przez jednego producenta, a nie jak większość tańszych instalacji składanych w kraju z komponentów różnych firm.

Toroidalny wewnętrzny zbiornik gazu, o pojemności 45 litrów został zamontowany w miejscu gdzie wcześniej znajdowało się koło zapasowe.

Na pełnym zbiorniku tego taniego i ekologicznego paliwa samochód może przejechać około 400 km.

Zawór tankowania gazu został zamontowany obok wlewu benzyny chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, jak również estetycznie wygląda.

Centralka wraz ze wskazaniem poziomu gazu, umieszczona jest koło regulacji świateł.

Samochód z instalacją gazową spala mniej więcej 20 % więcej gazu niż benzyny w analogicznych warunkach drogowych.

Dzięki niższym cenom autogazu właściciel tego samochodu przejeżdżając średniorocznie 10 000 km może zaoszczędzić około 2 000 zł. Koszt inwestycji powinien zatem zwrócić się po około 12 miesiącach użytkowania samochodu z instalacją gazową. 

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł