Samochodowa instalacja gazowa w Seat Exeo-1,8TDane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 1781 cm3
Moc: 110kW (150 PS)
Rok produkcji: 2009
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:
25 000

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: Toroidalny 57 litrów
Instalacja gazowa: BRC Sequent Plug&Drive
Zasięg na gazie: ok. 450 km
Data montażu: 2010-11

Zaprezentowany powyżej Seat Exeo 1.8T 110 kW (150 KM) wyprodukowany w 2009 roku został przerobiony na gaz w naszej firmie w listopadzie 2010 roku przy stanie licznika około 25 000 km.

W przedstawionym aucie została zamontowana włoska instalacja gazowa BRC Sequent Plug & Drive włoskiej firmy MTM. 

Firma MTM to największy na świecie producent nowoczesnych samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu.  Wszystkie elementy tej instalacji gazowej są wyprodukowane i gwarantowane przez tego producenta w jednej fabryce co gwarantuje ich doskonałą współpracę.

Toroidalny zbiornik gazu został zamontowany we wnęce koła zapasowego pod podłogą bagażnika i ma pojemność 57 litrów.

Na pełnym zbiorniku autogazu samochód może przejechać mniej więcej 450 km oszczędzając jednocześnie około 100 zł.

Wlew gazu został zamontowany pod klapką wlewu benzyny i nie jest narażony na działanie czynników zewnętrznych.

Przełącznik wraz ze wskazaniem poziomu gazu w zbiorniku zamontowany został po prawej strony kierownicy, obok stacyjki, dzięki czemu jest dostępny dla kierowcy również podczas jazdy.

Samochód z instalacją gazową spala około 11 litrów autogazu LPG na 100 km wobec 9 litrów benzyny w porównywalnych warunkach drogowych czyli o około 20 % więcej.

Dzięki korzystnym cenom autogazu właściciel tego auta przejeżdżając rocznie około 25 000 km może zaoszczędzić nawet 3 500 zł. Koszt instalacji gazowej powinien zatem zwrócić się po niecałym roku jazdy na gazie. 

Silnik tego samochodu ma utwardzone gniazda zaworowe, które przy zasilaniu gazowym nie muszą być chłodzone dodatkowym lubryfikantem.

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł