Samochodowa instalacja gazowa w Mazda 6-Sport-Kombi-2,3iDane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 2261 cm3
Moc: 122kW (166 PS)
Rok produkcji: 2002
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: toroidalny wewnętrzny 65 litrów
Instalacja gazowa: MTM Eco Drive
Zasięg na gazie: ok. 500 km
Data montażu: 2010-01

Prezentowana powyżej Mazda 6 2,3 Sport-Kombi 122 kW (166 KM) wyprodukowana w 2002 roku została przerobiona na gaz w naszej firmie w styczniu 2010 roku.

W przedstawionym aucie została zamontowana instalacja gazowa włoskiej firmy MTM Eco Drive.

Firma MTM to największy na świecie producent nowoczesnych samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu. Wszystkie elementy tej instalacji gazowej są wyprodukowane i gwarantowane przez tego producenta w jednej fabryce co gwarantuje ich doskonałą współpracę.

Toroidalny zbiornik wewnętrzny gazu, zamontowano w miejscu koła zapasowego, ma pojemność 65 litrów. Na pełnym zbiorniku autogazu samochód może przejechać mniej więcej 500 km oszczędzając około 150 zł.

Wlew gazu zamontowany został pod klapką wlewu benzyny i nie jest narażony na działanie czynników zewnętrznych i estetycznie wygląda.

Przełącznik wraz ze wskazaniem poziomu gazu w zbiorniku zamontowano po lewej stronie kierowcy, obok regulacji świateł dzięki czemu jest dostępny dla kierowcy podczas jazdy.

Samochód z instalacją gazową spala około 11 litrów autogazu LPG na 100 km wobec 9 litrów benzyny w porównywalnych warunkach czyli o około 20 % więcej.

Dzięki korzystnym cenom autogazu posiadacz tego auta przejeżdżając rocznie około 20 000 km może zaoszczędzić nawet 4 000 zł. Koszt instalacji gazowej powinien zatem zwrócić się po około roku jazdy na gazie.

Silnik tego samochodu ma nie utwardzane gniazda zaworowe i wymaga dodatkowego ich smarowania lubryfikatem. 

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł