Samochodowa instalacja gazowa w Fiat Punto-Evo-1,4iDane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 1368 cm3
Moc: 57kW (78 PS)
Rok produkcji: 2009
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:
30500 km

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: Toroidalny 53 litry
Instalacja gazowa: BRC Sequent 24
Zasięg na gazie: ok. 550 km
Data montażu: 2010-07

Przedstawiony powyżej Fiat Punto EVO 1,4i 57 kW (77 KM) r.p. 2009 został przerobiony na gaz w lipcu 2010 roku przy przebiegu około 30 500 km.

W samochodzie tym została zamontowana włoska instalacja gazowa marki BRC Sequent 24. 

Firma BRC to największy na świecie producent samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu.  Wszystkie podzespoły tej instalacji są wyprodukowane i gwarantowane przez jednego producenta, a nie jak większość tańszych instalacji składanych w kraju z komponentów różnych firm.

Toroidalny zbiornik gazu o pojemności 53 litrów brutto został zamontowany we wnęce pod podłogą bagażnika, tam gdzie fabrycznie znajdowało się koło zapasowe. Można do nie go zatankować około 42 litry autogazu czyli 80% pojemności.

Po zatankowaniu pełnego zbiornika gazu LPG samochód może przejechać nawet 550 km na tym tanim i ekologicznym paliwie.

Zawór tankowania gazu został zamontowany obok wlewu benzyny co jest bardzo wygodnym i estetycznym rozwiązaniem.

Centralka sterująca wraz ze wskaźnikiem poziomu gazu zamontowana została po lewej stronie kierownicy, obok włączników świateł przeciwmgielnych, dzięki czemu jest widoczna dla prowadzącego podczas jazdy.

Samochód, który spalał około 6 litrów benzyny bezołowiowej na 100 km z instalacją gazową spala mniej więcej 7,5 litra autogazu LPG czyli o około 20 % więcej w analogicznych warunkach drogowych.

Dzięki niższym cenom autogazu właściciel tego samochodu przejeżdżając średniorocznie 20 000 km może zaoszczędzić około 2 500 zł. Koszt inwestycji powinien zatem zwrócić się po około 12 miesiącach użytkowania samochodu z instalacją gazową.

Gniazda zaworowe tego silnika są utwardzane i nie wymagają dodatkowego smarowania lubryfikantem.

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł