Samochodowa instalacja gazowa w Fiat PandaDane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 1108 cm3
Moc: 40kW (54 PS)
Rok produkcji: 2009
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:
400 km

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: toroidalny 40 litrów
Instalacja gazowa: BRC Sequent 24
Zasięg na gazie: ok. 600 km
Data montażu: 2010-07

Zaprezentowany  powyżej Fiat Panda  1,1 40 kW (54 KM) r.p. 2009, przerobiono na gaz w lipcu 2010 roku.

Montaż odbył się we Wrocławiu przy przebiegu 400 km.

W samochodzie tym została zamontowana włoska instalacja gazowa marki BRC Sequent 24. 

Firma BRC to największy na świecie producent samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu.  Wszystkie podzespoły tej instalacji są wyprodukowane i gwarantowane przez jednego producenta, a nie jak większość tańszych instalacji składanych w kraju z komponentów różnych firm.

Toroidalny zbiornik gazu o pojemności 40 litrów zamontowany został w bagażniku gdzie pierwotnie znajdowało się koło zapasowe. Na pełnym zbiorniku taniego i ekologicznego paliwa samochód może przejechać około 600 km.

Zawór tankowania gazu został zamontowany obok wlewu benzyny co jest komfortowym i estetycznym rozwiązaniem.

Centralka sterująca oraz wskaźnik  poziomu gazu zamontowany  został po prawej stronie kierownicy, obok skrzyni biegów, jest widoczny dla kierującego  podczas jazdy.

Samochód z instalacją gazową spala mniej więcej 10 litrów autogazu LPG czyli o 20 % więcej niż benzyny w analogicznych warunkach drogowych.

Dzięki niższym cenom autogazu właściciel tego samochodu przejeżdżając średniorocznie 10 000 km może zaoszczędzić około 2 000 zł. Koszt inwestycji powinien zatem zwrócić się po około 12 miesiącach użytkowania samochodu z instalacją gazową.

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł