Samochodowa instalacja gazowa w Chevrolet Cruze-1,6iDane techniczne pojazdu:

Pojemność silnika: 1598 cm3
Moc: 83kW (113 PS)
Rok produkcji: 2010
Stan licznika
w dniu montażu
instalacji gazowej:
11500

Dane instacji gazowej:

Zbiornik gazowy: Toroidalny 57 litrów
Instalacja gazowa: BRC Sequent 24
Zasięg na gazie: ok. 500 km
Data montażu: 2011-02

Przedstawiony tutaj Chevrolet Cruze 1,6i 83 kW (113 KM) r.p. 2010 został przerobiony na zasilanie gazowe w lutym 2011 roku przy przebiegu 11 500 km.

W samochodzie tym została zamontowana włoska instalacja gazowa marki BRC typu Sequent 24.Urządzenia włoskiej firmy BRC będące najlepszym rozwiązaniem dla Państwa samochodu biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.  

Firma BRC to największy na świecie producent samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu.  Wszystkie podzespoły tej instalacji są wyprodukowane i gwarantowane przez jednego producenta, a nie jak większość tańszych instalacji składanych w kraju z komponentów różnych firm.

Toroidalny zbiornik gazu o pojemności 57 litrów został zamontowany we wnęce gdzie fabrycznie znajdowało się koło zapasowe.

Po zatankowaniu pełnego zbiornika gazu samochód może przejechać około 500 km na tym tanim i ekologicznym paliwie.

Zawór tankowania gazu został zamontowany obok wlewu benzyny co jest bardzo komfortowym i estetycznym rozwiązaniem.

Centralka sterująca wraz ze wskaźnikiem poziomu gazu zamontowana została po lewej stronie kierownicy, obok włącznika świateł, dzięki czemu jest ona widoczna dla prowadzącego podczas jazdy.

Samochód, który spalał około 7,5 litra benzyny na 100 km z instalacją gazową spala około 9 litrów autogazu czyli około 20 % więcej niz benzyny w analogicznych warunkach drogowych.

Dzięki niższym cenom autogazu właściciel tego samochodu może zaoszczędzić rocznie około 3 000 zł przejeżdżając średnio 20 000 km. Koszt inwestycji powinien zatem zwrócić się po około 11 miesiącach użytkowania samochodu z instalacją gazową.

Gniazda zaworowe tego silnika nie są utwardzane i wymagają dodatkowego smarowania lubryfikantem.

BRC Sequent 24.11

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

więcej...

Zbiorniki

Zbiorniki gazu służą do magazynowania gazu w pojeździe. Wyróżnia się następujące typy zbiorników: - zbiorniki toroidalne, - zbiorniki cylindryczne.Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż zbiornika we wnęce koła zapasowego wewnątrz pojazdu w bagażniku.

więcej...

Ceny Paliw

pb 984.39 zł

pb 954.19 zł

ON4.16 zł

LPG1.62 zł

Nowe Galerie